5 zalet coworkingu, czyli kreatywność w pigułce

Coworking niebezpiecznie kojarzy Ci się z biurem typu open space? Podejrzewasz, że trudno będzie się tu skupić? Niesłusznie. Ideą leżącą u podstaw tej koncepcji była przecież efektywność działań i inspirujące warunki tworzenia. Wiemy, jak to zrobić, dlatego stworzyliśmy WorkTogether by MDD.

Ten coworking Bydgoszcz polubi z uwagi na korzyści. Oto najważniejsze:

  1. Różnorodność i współpraca.

Specyfika przestrzeni współdzielonych sprawia, że w jednym miejscu spotykają się: informatyk, grafik, tłumacz, psycholog. Bez szczególnych poszukiwań dociera się do ludzi, których wiedza, wykształcenie i kreatywność mogą stać się podstawą nowego projektu. Potrzebujesz konsultacji? Podwykonawcy? A może po prostu świeżego spojrzenia? W coworkingu masz to wszystko gratis.

  1. Skupienie

W tradycyjnym biurze współpracownicy omawiają miniony weekend, narzekają na nietrafiony zakup lub konsultują kwestie zawodowe, ale akurat w złym dla Ciebie momencie. W domu z kolei robisz przerwy, aby nastawić pranie czy skoczyć po zakupy. Do coworkingu przychodzisz jak do pracy i wykorzystujesz ten czas maksymalnie. Tworząc WorkTogether, zadbaliśmy o specjalne strefy przeznaczone na rozmowy telefoniczne lub odpoczynek, aby przerwy jednych użytkowników nie rozpraszały innych.

  1. Oszczędność

Początki działalności czasem wiążą się z brakiem funduszy na wynajem biura. Bardzo często osobny lokal nie jest nawet potrzebny ze względu na specyfikę działalności. Korzystanie z biur coworkingowych to wygodna alternatywa, dodatkowo zwalniająca z konieczności pilnowania terminu opłacania rachunków, zmian abonamentów i formalności. Istnieje tylko jedna, stała opłata, w której zawiera się wszystko, czego potrzebujemy.

  1. Zalety kawiarni

Naprawdę! Nasz coworking Bydgoszcz odciąży również z tłoku w kawiarniach. Te są dobrymi miejscami na spotkanie ze znajomymi czy szybkie omówienie biznesowych kwestii, jednak praca w nich bywa trudna. Koszty, wynikające z konieczności składania zamówień, hałas, a czasem i problem z obciążeniem sieci – to najważniejsze wady kawiarni jako miejsca pracy. W coworkingu ich nie ma, przenieśliśmy natomiast wszystkie zalety! Świetna kawa, atmosfera pracy i miejsce do rozmów, których treścią niekoniecznie chcemy się dzielić.

  1. Dodatkowe usługi

Coworking to nie tylko biurko do pracy – to także usługi dodatkowe. W przestrzeni przy ulicy Toruńskiej 33 znalazły się miejsca do spotkań z klientami, sale konferencyjne do wynajęcia, strefa chillout.

Centrum coworkingowe to nie kolejna wariacja na temat open space’u. To nowa forma organizacji pracy stworzona z myślą o freelancerach, specjalistach, osobach pracujących w delegacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *